Česká republika Česká republika
Zeropill
O nákupu
Kontakt
Venira - logo

Přírodní produkt na odvodnění organizmu

Články

Jarní detox organismu

4 březen 2020

Přes zimu všichni tak nějak zpomalujeme - při pohledu na plískanici se jít běhat nechce, všechno vyzývá k zachumlání se s pizzou a oblíbeným filmem, dny jsou kratší a brzká tma nepůsobí zrovna pozitivně. Od března je proto ideální začít s detoxem organismu, protože nastává biologické jaro (pro naše tělo) a je třeba se zbavit všech zimních neduhů.

Jak vůbec poznáte, že detox potřebujete? 

Možná vás trápí bolesti hlavy, nedostatek energie, problémy se zažíváním nebo nezdravě vypadající pleť. To vše mohou být signály toho, že je vaše tělo zaneseno toxiny a jste tak adeptem na detoxikaci. Téměř každý z nás má v této době auto, do kterého musíte nalévat pohonné hmoty, oleje a jednou za čas jej zavést do servisu. Lidské tělo funguje stejně a pokud ho jednou za čas “nevyservisujeme” může přestat správně fungovat.

Zvolte si detoxikační kúru. Ne každý zvládne 21 dní jen o vodě a pokud se chcete pročistit důkladně, nepostačí pár kapek tinktury denně. Cílem detoxikace by mělo být zejména vyčistit trávicí soustavu, střeva, játra, ledviny a další tělesné orgány od zbytků potravy, chemických látek a toxinů a umožnit normální vylučování. Detoxikace je založena na dostatečném pitném režimu, jako látky pro uvolnění nečistot používáme hlavně byliny, čerstvé šťávy, vodu, speciální vývary a další prostředky z přírody.

Zdravá strava. Kompletně se pročistit a pokračovat ve špatných návycích by nebylo příliš chytré. Strava v průběhu detoxikace musí být upravena tak, aby:

 • nezatěžovala metabolismus,
 • nezanášela tělo,
 • nepřekyselovala vnitřní orgány,
 • umožnila lepší působení detoxikačních přípravků (bylin apod.)
 • dodávala tělu výživné látky, tedy vitamíny, minerály a antioxidanty. 

Z potravy budou tedy po dobu detoxikace některé potraviny vyloučeny. Detoxikační jídelníček je pak zaměřen na konzumaci zejména rostlinné stravy, tedy zeleniny, ovoce, oříšků, semínek a luštěnin, přičemž dostatečně velká část by neměla být nijak tepelně upravovaná. Zcela ideální je přejít na dobu dočasnou na zcela syrovou stravu (raw food), což je ovšem pro mnoho lidí nejen složité, ale i těžko představitelné. 

Vitamíny, minerály, antioxidanty. Prakticky každý trpí nedostatkem výživných látek, tedy zejména vitamínů a minerálů. Ty se nacházejí v přírodních surovinách, hlavně jde o čerstvou syrovou zeleninu a ovoce v organické podobě. A takových potravin konzumují lidé minimum. Naším úkolem je tedy tělo nejen vyčistit a detoxikovat, ale také mu dodat dostatečnou porci výživných látek.  Existují 3 cesty jak doplnit výživné látky v potřebném množství:

 • konzumace čerstvé, syrové zeleniny a ovoce,
 • čerstvé ovocné a zeleninové šťávy,
 • kvalitní doplňky stravy.

V rámci detoxikace je vhodné kombinovat všechny tři. Kvalitní doplněk stravy na odvodnění a vyplavení toxinů z těla je náš Zeropill, takže jednu položku si už můžete odškrtnout.

Vyčistili jsme tělo, dodáváme potřebné živiny. Nyní potřebujeme všechny živiny dostat do těla - jak jinak, než pomocí krve. Je proto třeba zajistit, aby krev proudila a cirkulovala. Zařaďte do denních činností rychlou chůzi, skákání na trampolínce nebo aspoň jednou denně udělejte svíčku nebo stojku (podpoříte tak proudění krve směrem od srdce nahoru - do štítné žlázy, mozku, očí).

Tak si to zopakujeme: 

 • důkladně pročistěte tělo kvalitními prostředky, jako jsou například byliny, event. bylinné kapsle,
 • po dobu detoxikace změňte životosprávu tak, abyste organismus nezanášeli, nepřekyselovali a nezatěžovali,
 • dodejte tělu dostatečné množství výživných látek,
 • podpořte proudění krve v těle.

 

Mohlo by se vám líbit

Zhubněte do plavek a zbavte se přebytečné vody v těle
Zhubněte do plavek a zbavte se přebytečné vody v těle
18 červen 2019
4 způsoby, jak se zbavit přebytečné vody v těle
4 způsoby, jak se zbavit přebytečné vody v těle
25 říjen 2018
Pýr plazivý
Pýr plazivý
17 říjen 2018
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Zeropill.cz | © 2023