Česká republika Česká republika
Zeropill
O nákupu
Kontakt
Venira - logo

Přírodní produkt na odvodnění organizmu

Články

Jalovec obecný

28 září 2018

Jeho jehličí je extrémně pichlavé, díky čemuž jej mnoho žen a dívek ve východních částech Moravy nemá rádo především v období velikonočních svátků, kdy se hojně využívá jako náhrada tradiční vrbové pomlázky.

Na druhou stranu je díky nadměrnému sběru jeho šištic v některých oblastech naší republiky velice vzácný, díky čemuž je řazen mezi ohrožené druhy flóry v České republice. Řeč je o keřovité dřevině jménem Jalovec obecný neboli Juniperus communis.

 

Při pěstování vyžaduje slunné stanoviště a poměrně dobře snáší sucho, takže není výjimkou, že jej uvidíme růst dokonce i na skalách či sutích. Mnoho z nás nepřekvapí, že jej hospodyňky používají ve svých kuchyních při vaření, pánové si jej zase rádi užijí v tekuté podobě ve formě ginu či borovičky. Málokdo však tuší, jak blahodárně působí v oblasti našeho zdraví. Již v minulosti byly jalovci přisuzovány magické účinky a věřilo se, že kdo jej nosí při sobě, je chráněn proti nemocem. Co je však nevyvratitelné, je fakt, že jalovec obecný působí jako silná dezinfekce močových cest. Jeho mohutné léčivé účinky jsou využívány například při zánětu močových cest, při plynatosti, křečích či revmatických bolestech ve svalech a kloubech.

 

Jalovec obecný má silné zastoupení v bylinných kapslích ZEROPILL, určených k podpoře odvodnění organismu, neboť má výrazné diuretické účinky, působí antisepticky a bývá využíván při zadržování tekutin v lidském těle. Mimo to při vnitřním užití také zlepšuje trávení, povzbuzuje chuť k jídlu, působí proti nadýmání a pomáhá při revmatismu, neboť zlepšuje látkovou výměnu v kloubech. Dalším jeho pozitivem je jeho schopnost zesilovat účinky léků snižující hladinu cukru v krvi a známá je rovněž jeho účinnost proti viru oparu. Dokonce také čití, detoxikuje a hojí pleť.

 

Mohlo by se vám líbit

Jarní detox organismu
Jarní detox organismu
4 březen 2020
Zhubněte do plavek a zbavte se přebytečné vody v těle
Zhubněte do plavek a zbavte se přebytečné vody v těle
18 červen 2019
4 způsoby, jak se zbavit přebytečné vody v těle
4 způsoby, jak se zbavit přebytečné vody v těle
25 říjen 2018
Sledujte nás
Ať Vám neunikne další článek

Zeropill.cz | © 2023